Öne Çıkan Yayın

Blogger Sayfa Navigasyonu

Blogger Sayfa Navigasyon numaralama bildiğiniz gibi standart Blogger şablonlarında kayıt sayfaları arasında geçiş yapmak için daha eski...

Cumartesi, Mayıs 17, 2014

Hex Color Renk Bulucu Hemde Ücretsiz

Hex Color Renk Bulucu Ücretsiz İndir
Hex Color Finder proğramı birkaç tıklama ile hızlı ve kolay renk ve renk kodlarını bulan Windows RGB renk setleri ve bir rengin onaltılık değer kodlarını alabileceğiniz işlevi büyük arayüzü küçük ücretsiz bir araçtır. Hex Color renk bulucu ne işe yarar bu proğram ile ne yapabilirsiniz ? Öncelikle Hex Color Finder, proğramı hakkında kısa bir açılama yapalım.Web siteniz de kullanılan, şablon tema renkleri, CSS ve Html/JavaScript gibi eklentiler içinde bulunan renkleri onaltılık ve RGB olarak yorumlayarak bir kod’a dönüştüren araçtır.
Aslında bu kodları eklediğiniz her eklenti içinde görüyorsunuz. Bir örnek ile açılama yaparsak;
Onaltılık renk kodu : #FFA800 (Bu Turuncu bir rengin kod biçimdeki görünümüdür.

Aynı kodun, RGB (Red, Green, Blue) dönüşüm kodu : rgb(255,168,0) şeklindedir. Blog yazılarınızda herhangi bir kelimeye renk verdiğinizde bu kodlama sistemi çalışır. Ancak blog temanızdaki gadget sekmesini siyah, mavi, turuncu gibi bir renk ile değiştirmek istediğinizde Css olarak bilinen stil kodları devreye girerek bu kodlar kullanılır.

Blogger hazır şablonların başlık renklerine dikkat ederseniz hepsinde bu sistem uygulaması mevcuttur. Siz bu tür kodları isteğinize göre değiştirip özelleştirebilirsiniz. İşte böyle bir durumda Hex Color Finder proğramı veya farklı proğram dönüştürücüleri devreye girmektedir. Benimde kullandığım bu basit proğramı bilgisayarınıza indirerek blog’unuza eklediğiniz eklenti içindeki renkkodlarını değiştirip özelleştirebilirsiniz. Proğramın sistem özelliklerini merak ediyor iseniz, bugün ki teknolojik bilgisayarların hepsinde kullanılabiliyor.

HCF artık geliştiriciler tarafından güncellenen, ancak Hex Color Finder şimdi Hosting Google Project açık kaynak yazılım olarak kullanılabilir olduğunu buradan inceleyin.
Hex Color Finder ücretsiz proğramını indirme linkine tıklayarak zip olarak karşıdan yükleyebilirsiniz. Proğramın zip boyutu : 1.07 MB

Hex Color Finder 3.0, ücretsiz proğram hakkında geniş bilgi için site link’i ;
http://www.hexcolorfinder.com/